Brama garażowa to produkt, który powinien służyć przez co najmniej kilkanaście lat. Do tego konieczna jest jej regulacja i konserwacja. Każdy z producentów zaleca wykonywanie ich regularnie co 12 miesięcy lub częściej, w zależności od częstotliwości pracy. Informacje takie można znaleźć na karcie gwarancyjnej. Pozwoli to zachować jej długą żywotność oraz zaoszczędzić na kosztach związanych z ewentualną wymianą części. Konserwacje powinny wykonywać wykwalifikowane firmy, które są autoryzowanymi punktami serwisowymi poszczególnych producentów. W innym przypadku w sytuacji wystąpienia uszkodzenia, reklamacja może zostać nieuznana przez producenta.

Użytkownik jest zobowiązany do utrzymywania bram w czystości. Zaleca się wykonywać te czynności przynajmniej raz na trzy miesiące.

Segmenty od zewnątrz oraz uszczelki bram segmentowych należy czyścić wilgotną ściereczką z użyciem delikatnego środka myjącego. Zanim do tego przystąpimy należy sprawdzić czy na powierzchni bramy nie ma piasku, jeśli jest należy go spłukać strumieniem wody. Nie zaleca się używać mocnych środków chemicznych ani substancji ściernych tj. mleczek, past itp. Mogą one uszkodzić zewnętrzna strukturę.

Prowadnice i sprężyny należy regularnie oczyszczać z kurzu np. za pomocą odkurzacza lub dmuchawy. Przy wykonywaniu powyższych czynności trzeba zwrócić uwagę na stan rolek, zawiasów i linek i jeśli cokolwiek Państwa zaniepokoi, powinno się wezwać serwis w celu zdiagnozowania problemu.

Działanie bramy powinno odbywać się płynnie i bez użycia siły. Nie zaleca się używania żadnego rodzaju smaru, ponieważ przyklejają się do niego zanieczyszczenia i powoduje to zacieranie się elementów bramy np. rolek.

Należy tez pamiętać, że brama powinna być użytkowania zgodnie z instrukcją. Nie powinno się z niej korzystać jeśli jest niesprawna, może to doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń. W takiej sytuacji trzeba ją zabezpieczyć oraz nie używać aż do momentu kiedy zostanie naprawiona.

Wszystkie te czynności pozwolą Państwu cieszyć się z prawidłowo działającej bramy przez długi czas.