OKNA ALUMINIOWE

Okna aluminiowe Krispol są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne: na wilgoć, zmiany temperatur. Są również odporne na uszkodzenia mechaniczne.

  • 5 lat gwarancji
  • Produkt na wymiar

OKNA ALUMINIOWE FEN 86 A

Okna aluminiowe Krispol są trwałe i nie wymaga konserwacji. Dzięki możliwości okleinowania w wersji Bikolor okna te można dostosować do bram, żaluzji, rolet i wnętrza pomieszczenia.

Coraz cześciej stolarka aluminiowa jest wybierana przez inwestorów. Główną zaletą jest jej długowieczna konstrukcja z zachowaniem lekkości i elegancji. Okna aluminiowe są odporne na zmiany temperatury, wilgoć, uszkodzenia mechaniczne.

8-kątne rolki dociskowe (elementy okucia), które występują na całym obwodzie skrzydła. Współgrają z zaczepami na obwodzie ościeżnicy. Powodują, że skrzydło okna jest utrzymane w pozycji zamkniętej, dociskają je do ościeżnicy i ryglują.

Zaczepy są w wersji zwykłej oraz antywłamaniowej. Połączenie zaczepu antywłamaniowego grzybka daje tzw. punkt antywyważeniowy = całkowite bezpieczeństwo zamkniętego okna.

Kontaktrony – zaczepy magnetyczne – czujniki otwarcia okna, część systemu alarmowego. Są skutecznym i dyskretnym zabezpieczeniem przed „intruzami/złodziejami”. Najnowsze kontaktrony są zintegrowane z okuciem obwiedniowym i sygnalizują każdy ruch nawet naciśnięcie klamki.

Pełnią również inne pomocne funkcje – np. wyłączą ogrzewanie gdy okno otwate lub rozszczelnione.

Zabezpieczenie z funkcją Tilt-First to wyposażenie okna w specjalną klamkę, która działa na zasadzie odwróconej kolejności otwierania – uchylenie przed otwarciem.

Po przekręceniu klamki o 90 C mechanizm blokuje skrzydło okna w pozycji uchylonej i nie pozwala go otworzyć. Dopiero, gdy przekręcimy klucz w klamce to zwolni się blokada i można otwrzyć okno.

Gdy przekręcimy klamkę to przesuną się wałki ryglujące w kolejne pozycje na obwodzie obudowy. usłyszymy charakterystyczne kliknięcie, dzięki czemu mamy pewność że funkcja zapezpieczająca jest włączona.

Zabezpiecza to przed włamaniem, nie można otworzyć okna od zewnątrz.

Klamki antywłamaniowe z SecuForte można obsługiwać jedynie od wewnątrz i przez naciśnięcie rączki klamki w kierunku rozety. Póki klamka jest odłączona od trzpienia, prawie nie możliwe jest poruszenie jej z zewnątr, nawet w pozycji uchylnej.

Co oznacza, że klamki okienne z SecuForte bardzo skutecznie zabezpieczają przed próba włamania przekłuwając szybę lub przewiercając ramę.

BEZPIECZEŃSTWO I ZABEZPIECZENIA

Okucia mogą być certyfikowane w jednej z klas odporności na włamanie. Coraz częściej jest to warunek ubezpieczania domu i majątku.

Okucia certyfikowane różnią się od zwykłych:

większą ilością zaczepów antywłamaniowych w ustalonym rozmieszczeniupłytką antyrozwierceniową montowaną na kasetce zasuwnicy (czyli elemencie okucia, na którym potem montowana jest klamka)zastosowaniem specjalnej klamki z kluczykiem

 

Oznaczenie okucia klasą WK1 lub RC1 N wymaga, aby w zależności od wymiaru okna, było ono wyposażone w dwa, trzy lub cztery punkty antywyważeniowe. W przypadku klasy WK2, RC2 lub RC2N wszystkie zaczepy muszą być antywłamaniowe, a ich ilość i rozmieszczenie są precyzyjnie określone dla danego rozmiaru skrzydła.

GALERIA – OKNA ALUMINIOWE

Wyślij zapytanie o wycenę

Zapewniamy kompleksową usługę - Szybki montaż, serwis i gwarancję zadowolenia.

Napisz do nas: biuro@brameo.pl
Dostaniesz bezpłatną wycenę i doradztwo.

Wyślij zapytanie o wycenę